Sort by

gowon thee stallion has logged 125 entries for films during October 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
Read the review Edit this entry  
29
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cujo

Cujo

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Queen of the Damned

Queen of the Damned

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Within

Within

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Clown

Clown

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Carrie

Carrie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Raymond & Ray

Raymond & Ray

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Devil

Devil

2010
×
★★
Read the review Edit this entry