• Wonder Woman 1984

    ★★

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • You Animal!

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • The Half of It

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

  • The Last Dance

    ★★★

  • Here We Are: Notes for Living on Planet Earth

  • Tigertail

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★½

  • Uncorked

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

  • The Way Back

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • Dead Kids

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • The Same People

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Unforgettable

    ★★½

  • 2019 NBA Champions: Toronto Raptors

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Who Killed Malcolm X?

  • #Jowable

  • The Irishman

    ★★★★

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • First Cow

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★