Elvin has logged 130 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alone/Together

Alone/Together

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dead Kids

Dead Kids

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chef

Chef

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Same People

The Same People

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Upside

The Upside

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Isa Pa, with Feelings

Isa Pa, with Feelings

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me In St. Gallen

Meet Me In St. Gallen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Camp for the Broken-Hearted

Camp for the Broken-Hearted

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Space Jam

Space Jam

1996
×
Read the review Edit this entry  
06
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Edit this entry