Elvin has logged 13 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Billie and Emma

Billie and Emma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ulan

Ulan

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Second Chance

A Second Chance

2015
×
Read the review Edit this entry