Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • A Christmas Story Christmas

    ★★★

  • Spirited

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • The Greatest Beer Run Ever

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★★

  • The Eternal Daughter

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★★★

  • Sr.

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★

  • Me Time

    ★★★½

  • Don't Blame Karma!

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★½

  • The Flying Sailor

    ★★★★★

  • Vengeance

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★

  • Le Pupille

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Moonshot

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • 2022 Oscar Nominated Short Films: Animation

    ★★★★

  • 2022 Oscar Nominated Short Films- Live Action

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Dog

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Breaking Bread

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • My Old School

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • Living

    ★★★★

  • Call Jane

    ★★★★

  • Fire of Love

    ★★★★