Sort by

chelsea has logged 28 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Black Gloves

The Black Gloves

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Slumber

Slumber

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sitter

The Sitter

1977
×
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Mummy's Dream

The Mummy's Dream

1989
×
Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
07
The Moon

The Moon

1994
×
Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dracula

Dracula

1958
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Spiral Staircase

The Spiral Staircase

1946
×
★★★½
Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
Edit this entry  
01
Home Sweet Home

Home Sweet Home

2013
×
Edit this entry