Sort by

Tay has logged 19 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Double King

Double King

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Absent-Minded Waiter

The Absent-Minded Waiter

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sink or Swim

Sink or Swim

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Great Expectations

Great Expectations

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Their Finest

Their Finest

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Double King

Double King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry