Sort by

Dylan has logged 133 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Initiation

Initiation

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Arlette

Arlette

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Honor Society

Honor Society

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Party Monster

Party Monster

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Emergency

Emergency

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rise

Rise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
54

54

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lines of Escape

Lines of Escape

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hello, Goodbye, and Everything in Between

Hello, Goodbye, and Everything in Between

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Passengers of the Night

The Passengers of the Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Family Game

Family Game

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Babysitter

Babysitter

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Men

Men

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
Valentine

Valentine

2001
×
★★
Edit this entry  
01
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★½
Edit this entry  
12
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★½
Edit this entry  
12
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The First Time

The First Time

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Noémie dit oui

Noémie dit oui

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Crush

Crush

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Grass

Grass

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry