RSS feed for Mr. Le
  • 8:46

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Unbelievable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Your Last Day on Earth

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Antrum

    ★★½

  • Overlord

    ★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Uncle Drew

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Burning

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Blockers

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • The Post

    ★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Wonder

    ★★★★

  • Guardians of Martial Arts

  • Coco

    ★★★½