• Halftime

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Morbius

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Sheryl

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Housewives of the North Pole

  • Nightmare Alley

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • No Time to Die

    ★★★½

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Attica

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★