Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Picture of Dorian Gray

The Picture of Dorian Gray

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Joy

Joy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Five Venoms

The Five Venoms

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Safe House

Safe House

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★½
Edit this entry