• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • D.P.

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Fractured

    ★★★

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Tune in for Love

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Aladdin

    ★★★

  • A Love Song for Latasha

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Guava Island

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Luce

    ★★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★½