Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Girl

White Girl

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Enough

Enough

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love and Leashes

Love and Leashes

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
D.P.

D.P.

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Edit this entry  
20
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Enough

Enough

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry