sahar has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Savage X Fenty Show Vol. 2

Savage X Fenty Show Vol. 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear

Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
He Got Game

He Got Game

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Focus

Focus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry