• Kimi

    ★★★

  • The House

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • ABBA – Voyage | LIVE

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

    ★★

  • Irresistible

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • FOX Presents the iHeart Living Room Concert for America

  • The Occupant

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Horse Girl

  • Palm Springs

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Giving Voice

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Like a Boss

    ★★½

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Eli

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Tall Grass

  • The Panti Sisters

    ★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • The Goldfinch

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • K-12

    ★★½

  • The Laundromat

  • Uncut Gems

    ★★★★