Sort by

lucy has logged 28 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventurer: The Curse of the Midas Box

The Adventurer: The Curse of the Midas Box

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
29
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sisterhood of the Traveling Pants

The Sisterhood of the Traveling Pants

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
LEGO: The Adventures of Clutch Powers

LEGO: The Adventures of Clutch Powers

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Short Stay in Switzerland

A Short Stay in Switzerland

2009
×
Edit this entry  
21
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Summerland

Summerland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Their Finest

Their Finest

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Wings

Wings

2020
×
Edit this entry  
14
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
uwantme2killhim?

uwantme2killhim?

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★½
Edit this entry  
02
Early Man

Early Man

2018
×
★½
Edit this entry