Sort by

mitchbulfin has logged 58 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
6 Underground

6 Underground

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sky High

Sky High

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Moped Diaries

The Moped Diaries

2014
×
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Julia

Julia

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Holiday Rush

Holiday Rush

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Lava

Lava

2014
×
Read the review Edit this entry