Sort by

Mitchell has logged 25 entries for films during November 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Homefront

Homefront

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
Edit this entry  
28
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
RED 2

RED 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Election

Election

1999
×
★★
Read prior review Edit this entry  
26
Elysium

Elysium

2013
×
Read the review Edit this entry  
25
RED

RED

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Edit this entry  
11
Parkland

Parkland

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read prior review Edit this entry  
09
The To Do List

The To Do List

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The World's End

The World's End

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★½
Edit this entry  
01
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry