Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruising

Cruising

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Fisher King

The Fisher King

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Follows

It Follows

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Training Day

Training Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry