• American Hustle

    American Hustle

    ★★★★

    Really questioning my judgement with this. Trash reviews but had my attention from start to finish

  • Magic Mike

    Magic Mike

    ★★★★

    Underrated

  • Body Heat

    Body Heat

    ★★★★

    If FL was actually cool

  • The Big Chill

    The Big Chill

    ★★★★½

    Thirsty Jeff Goldblum goes hard

  • Cruising

    Cruising

    ★★½

    Why does every cop want to be a detective so bad

  • Leaving Las Vegas

    Leaving Las Vegas

    ★★★★

    Cage had to act blackout this entire movie and killed it

  • Bones and All

    Bones and All

    ★★★★

    I really liked but yeah it’s a little odd

  • Call Me by Your Name

    Call Me by Your Name

    ★★★★

    There is no way archeologists made that much money in the 80s

  • The Menu

    The Menu

    ★★★

    I didn’t not like it

  • The Banshees of Inisherin

    The Banshees of Inisherin

    ★★★★

    Gorgeous

  • Causeway

    Causeway

    ★★★★½

    A must watch. Planning trip to Nola asap

  • An American Werewolf in London

    An American Werewolf in London

    ★★★★

    The romance element struck a chord - ending also slapped