Sort by

MitchyD25 has logged 351 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Obsession

Obsession

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Japón

Japón

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dante's Peak

Dante's Peak

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
sex, lies, and videotape

sex, lies, and videotape

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
City That Never Sleeps

City That Never Sleeps

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Just Cause

Just Cause

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Senior Moment

Senior Moment

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry