• The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Eternals

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • Kate

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★

  • Malignant

    ★★

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Ice Road

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★

  • The Marksman

    ★½

  • Batman: Soul of the Dragon

    ★★

  • Mank

    ★½

  • Batman: Death in the Family

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Honest Thief

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Capone

    ★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Banker

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½