Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Black Adam

    ★½

  • Nope

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Lights, Like Angels, Flying

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Hawkeye

  • Red Notice

  • Eternals

    ★½

  • Injustice

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

  • Black Widow

    ★½

  • Loki

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • WandaVision

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Capone

    ★½

  • Mulan

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★½

  • Brightburn

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★½

  • Captain Marvel

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Venom

    ★½

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★½

  • The Nun

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Fahrenheit 451

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½