Sort by

MiyzXx has logged 23 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Céline and Julie Go Boating

Céline and Julie Go Boating

1974
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wind Is Driving Him Toward the Open Sea

The Wind Is Driving Him Toward the Open Sea

1968
×
Read the review Edit this entry  
14
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satantango

Satantango

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
Read the review Edit this entry  
10
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lights, Like Angels, Flying

Lights, Like Angels, Flying

2022
×
Read the review Edit this entry  
04
Lord of the Flies

Lord of the Flies

1990
×
Read the review Edit this entry  
03
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry