Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Freddy

    ½

  • Monica, O My Darling

    ★★★

  • Mili

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Dhokha: Round D Corner

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • A Thursday

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Cherry

    ★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Land

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Dil Bechara

  • Scoob!

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★