• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • My Mum Tracy Beaker

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • #Alive

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

  • The Christmas Chronicles

  • Instant Family

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • An Act of Love

    ★★

  • Venom

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★½

  • High Life

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★