MJA_44 has logged 22 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
Edit this entry  
29
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
Edit this entry  
28
Vertigo

Vertigo

1958
×
Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Road to Perdition

Road to Perdition

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
Edit this entry  
09
What the Health

What the Health

2017
×
Edit this entry  
03
Closer

Closer

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Wild Things

Wild Things

1998
×
Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
Edit this entry  
01
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Edit this entry