• The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Happiest Season

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • American Pie Presents: Girls' Rules

    ½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Lost Girls & Love Hotels

  • Tenet

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • Bulletproof

    ★★★

  • The Box Assassin

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Extraction

    ½

  • An English Haunting

    ★½

  • Mulan

  • Motreb

  • Spenser Confidential

    ½

  • The Way Back

    ★★★

  • Escape From Pretoria

  • Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

    ½

  • Emma.

    ★★

  • The Closet

    ★½

  • Butterfly Stroke

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • The Night

    ★★½

  • Alone

    ½

  • The Grudge

    ★★

  • Togo

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★★

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

  • Charlie's Angels

    ½

  • Cold Brook

    ★★★

  • Recep Ivedik 6

  • Frozen II

    ★½

  • The Jester: Chapter 3

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★★

  • Mosley

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Silence of the Marsh

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

  • The Beach House

    ½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★

  • Stucco

  • The Wretched

    ½

  • 1BR

    ½

  • Newcastle

    ½

  • Vivarium

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★