Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Invasion

Invasion

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Agitation

The Agitation

2019
×
½
Edit this entry  
16
Getting Even

Getting Even

2018
×
½
Edit this entry  
05
Butterfly Stroke

Butterfly Stroke

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Night

The Night

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
The Box Assassin

The Box Assassin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Newcastle

Newcastle

2019
×
½
Edit this entry  
24
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Edit this entry  
17
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★
Edit this entry  
14
The Warden

The Warden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dance With Me

Dance With Me

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Jandar

Jandar

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
½
Edit this entry  
27
The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Lunch Break Romance

A Lunch Break Romance

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★½
Edit this entry  
26
Dowry's Sugar Bowl

Dowry's Sugar Bowl

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★½
Edit this entry  
24
Lost Girls & Love Hotels

Lost Girls & Love Hotels

2020
×
Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Dreamland

Dreamland

2019
×
Edit this entry  
01
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Edit this entry  
22
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
The Visit

The Visit

2015
×
Edit this entry  
16
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Animal

Animal

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Birdie

Birdie

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Pixels

Pixels

2015
×
Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
Edit this entry  
11
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★
Edit this entry  
09
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
War

War

2007
×
Edit this entry  
09
American Ultra

American Ultra

2015
×
½
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
06
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★½
Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Closet

The Closet

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

Baba Yaga: Terror of the Dark Forest

2020
×
½
Edit this entry  
03
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Edit this entry