Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Mirror

The Mirror

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Best Orchestra in the World

The Best Orchestra in the World

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ties

Ties

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Peter the Penguin

Peter the Penguin

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
The Bike

The Bike

2020
×
★★
Edit this entry  
19
Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

Red Aninsri; Or, Tiptoeing on the Still Trembling Berlin Wall

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
PAW Patrol: The Movie

PAW Patrol: The Movie

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The History of the Atlanta Falcons

The History of the Atlanta Falcons

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Coffin

Coffin

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
A Period Piece

A Period Piece

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
A Tiny Tale

A Tiny Tale

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★½
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Edit this entry  
03
The Climb

The Climb

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
His Motorbike, Her Island

His Motorbike, Her Island

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Empire

Empire

1965
×
★★
Edit this entry  
29
Eastern Condors

Eastern Condors

1987
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sujata

Sujata

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bandini

Bandini

1963
×
★★★½
Edit this entry  
24
Madhumati

Madhumati

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Death in the Gunj

A Death in the Gunj

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★
Edit this entry  
21
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★
Edit this entry  
21
Jo Jeeta Wohi Sikandar

Jo Jeeta Wohi Sikandar

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★½
Edit this entry  
18
Drishyam 2

Drishyam 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
My Name Is Khan

My Name Is Khan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
An Encounter with Faces

An Encounter with Faces

1978
×
★★★★
Edit this entry  
17
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★★
Edit this entry  
17
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
½
Edit this entry  
15
Drishyam

Drishyam

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Two Acres of Land

Two Acres of Land

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Tinker Bell and the Lost Treasure

Tinker Bell and the Lost Treasure

2009
×
★★
Edit this entry  
14
Student of the Year

Student of the Year

2012
×
★★★
Edit this entry  
14
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
13
Kabhi Alvida Naa Kehna

Kabhi Alvida Naa Kehna

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dil To Pagal Hai

Dil To Pagal Hai

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Chennai Express

Chennai Express

2013
×
★★½
Edit this entry