Matt has logged 83 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Girl on the Third Floor

Girl on the Third Floor

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Down Terrace

Down Terrace

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Outrage

Outrage

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengement

Avengement

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Leatherface

Leatherface

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Boat

The Boat

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry