Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vault

The Vault

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
11
Spectre

Spectre

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Awake

Awake

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jolt

Jolt

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Infinite

Infinite

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★½
Edit this entry