Sort by
  • The Northman

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Perfect Strangers

  • Spider-Man: No Way Home

  • Red Notice

  • The Night

  • No Land's Man

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★½

  • Kate

  • Dune

    ★★★★

  • The Protégé

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Vortex

  • Prayers for the Stolen

  • Black Widow

    ★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★½

  • Loki

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

  • The Mauritanian

    ★★★

  • The Death of Priam

  • WandaVision

  • Mank

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Nomadland

  • Lift Like a Girl

  • Gaza Mon Amour

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • The Enshrined Saint

  • The Old Guard

  • Extraction

  • Last and First Men

  • Fantasy Island

  • The Father

  • Minari

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Bombshell

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

  • Corpus Christi

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★

  • A Son

  • Joker

  • First Cow

  • Judy

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • Sons of Rizk 2

  • Dora and the Lost City of Gold

  • The Blue Elephant Part 2

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

  • Arest

    ★★½