Mkawy has logged 25 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Watchmen

Watchmen

2009
×
Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★½
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
14
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry