Sort by

Murphy has logged 26 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Widows

Widows

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Far and Away

Far and Away

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Legend

Legend

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
Read the review Edit this entry  
04
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry