• House of Gucci

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • The Souvenir Part II

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Romeo & Juliet

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Passing

    ★★½

  • CODA

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Rebecca

    ½

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • City Hall

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Wife of a Spy

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★½

  • Emma.

    ★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Tesla

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★