Sort by

Morgan Leigh has logged 16 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rebecca

Rebecca

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Heiress

The Heiress

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Public

The Public

2018
×
★½
Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★
Edit this entry