🚫matthew🚫 has logged 29 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Killer

The Killer

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
City on Fire

City on Fire

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Sword

The Sword

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uniform

Uniform

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Duel

The Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ladybugs

Ladybugs

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
And Now for Something Completely Different

And Now for Something Completely Different

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
Read the review Edit this entry  
08
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Drug War

Drug War

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rocky Mountain Express

Rocky Mountain Express

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lady Vanishes

The Lady Vanishes

1938
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry