RSS feed for mnaifeh
  • Desperados

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Wrong Missy

    ★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★½

  • Uncorked

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • CatVideoFest 2020

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • On the Record

    ★★★½

  • Jumbo

    ★★★½

  • The Fight

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • I, Pastafari

    ★★

  • CatVideoFest 2019

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saria

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Beach House

    ★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Judy

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Fantastic Fungi

    ★★★

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • On the Bit

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • Vitalina Varela

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Homewrecker

    ★★★

  • Daughter

    ★★★½

  • Straight Up

    ★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma

    ★½