• Love, Guaranteed

    ★★

  • Work It

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Lost Husband

    ★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Eli

    ★½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Can You Keep a Secret?

    ★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Otherhood

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • After

    ★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Stuber

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Rent

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody: Recreating Live Aid

  • Dumplin'

    ★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★

  • Second Act

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • The Holiday Calendar

    ★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • White Boy Rick

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Hope Springs Eternal

    ★½

  • Crazy Rich Asians

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★★