Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★½
Edit this entry  
10
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
20
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coonskin

Coonskin

1975
×
★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kimi

Kimi

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Shed No Tears

Shed No Tears

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
Read the review Edit this entry  
29
So Damn Easy Going

So Damn Easy Going

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Vortex

Vortex

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry