Sort by

Moa has logged 391 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pooh's Heffalump Movie

Pooh's Heffalump Movie

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Man Who Quit Smoking

The Man Who Quit Smoking

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Chocolat

Chocolat

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Jonsson Gang

The Jonsson Gang

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

2019
×
Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In Bed With Santa

In Bed With Santa

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Life as a Comedian

My Life as a Comedian

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aningaaq

Aningaaq

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Divines

Divines

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Specials

The Specials

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Carnage

Carnage

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Orca

Orca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Carrie

Carrie

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Goliath

Goliath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry