• Cry Macho

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • Malignant

    ★½

  • Count Me In

    ★★

  • Gossip

    ★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★½

  • UFO

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Sophie: A Murder in West Cork

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • America: The Motion Picture

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • Awake

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★

  • Wrath of Man

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★½

  • Hemingway

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Vault

    ★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Sacrifice

    ★½

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • Wrong Turn

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Pembrokeshire Murders

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • The Stand

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Murder on Middle Beach

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★