Benn has logged 295 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Cheap Detective

The Cheap Detective

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Prize

The Prize

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Marseille Contract

The Marseille Contract

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Paper Chase

The Paper Chase

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Getting Straight

Getting Straight

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hud

Hud

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carriers

Carriers

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pocket Money

Pocket Money

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Professionals

The Professionals

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Vault

The Vault

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gossip

Gossip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Capricorn One

Capricorn One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bloodthirsty

Bloodthirsty

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pixie

Pixie

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brubaker

Brubaker

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
UFO

UFO

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Urban Deer

Urban Deer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rob the Mob

Rob the Mob

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Human Desire

Human Desire

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cobweb

The Cobweb

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
15 Things You Didn't Know About Bigfoot

15 Things You Didn't Know About Bigfoot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Stunt Man

The Stunt Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Sundowners

The Sundowners

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Big Steal

The Big Steal

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry