Benn has logged 36 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Old Man and the Sea

The Old Man and the Sea

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiri

Kiri

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ferguson

Frances Ferguson

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fury

Fury

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Winter Kills

Winter Kills

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dark City Beneath the Beat

Dark City Beneath the Beat

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Fortune

The Fortune

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Monster

The Monster

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
QAnon: The Search for Q

QAnon: The Search for Q

×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zappa

Zappa

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Snows of Kilimanjaro

The Snows of Kilimanjaro

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Hemingway

Hemingway

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Farewell to Arms

A Farewell to Arms

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Awful Truth

The Awful Truth

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gimme Danger

Gimme Danger

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry