Sort by

midori has logged 21 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ringu

Ringu

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry