• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Taylor Tomlinson: Look at You

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Jackass Forever

    ★½

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The Royal Treatment

    ½

  • Sex Appeal

    ★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★½

  • Jonas Brothers Family Roast

    ★½

  • Black Friday

    ★½

  • Louise

    ★★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★½

  • Mad God

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • Domiciled Pests

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★