• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mile 22

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★★★

  • Capernaum

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Mute

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Den of Thieves

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Bright

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Wheelman

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★★★

  • Stronger

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Hostiles

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Fences

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★