Sort by
  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • No Exit

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Piggy

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • See for Me

    ★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Belushi

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Donut King

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Be Water

    ★★★

  • His House

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Beach Rats

    ★★★½

  • Into the Inferno

    ★★★★½

  • The Shallows

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Raw

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★