Paul has logged 500 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Knight

Black Knight

2001
×
Read the review Edit this entry  
31
Storks

Storks

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spectral

Spectral

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Son of Saul

Son of Saul

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Anthropoid

Anthropoid

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jane Austen's Mafia!

Jane Austen's Mafia!

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Time Machine

The Time Machine

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Out Cold

Out Cold

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Legend of Zorro

The Legend of Zorro

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
RocketMan

RocketMan

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild

Wild

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Flubber

Flubber

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glory Road

Glory Road

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mr. Magoo

Mr. Magoo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry